پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی | achieve | 6166

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. نام فایل: پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی | دسته بندی فایل: علوم انسانی | شناسه محصول: 6166 | کلمات کلیدی محصول: پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ,دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ,پاورپوینت رایگان آشنایی با مفهوم اکولوژی ,پاورپوینت نظريه دواير متحدالمركز ,پاورپوینت اکولوژی چیست ,پاورپوینت تعریف اکولوژی چیست ,دانلود آشنایی با مفهوم اکولوژی ,آشنایی با مفهوم اکولوژی ,پروژه آشنایی با مفهوم اکولوژی ,تحقیق آشنایی با مفهوم اکولوژی ,دانلود پاورپوینت رایگان آشنایی با مفهوم اکولوژی ,دانلود پاورپوینت نظريه دواير متحدالمركز ,دانلود پاورپوینت اکولوژی چیست , سایت فروش فایل پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و دارای مجوز است. سعی کنید از فروشگاه های نامعتبر خرید نکنید.

٢٢٠ ﺑﻌﺪ از ﭘﯿﺮوزي ﺳﮑﻪ ﻫﺎي پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ﺑﺰرگ ﮐﻪ ﺳﺰار ﺑﻪ روم ﻣﺮاﺟﻌﺖ پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ﮐﺮد، دوﯾﺴﺖ و ﭘﻨﺠﺎه اراﺑﻪ ﺑﺰرگ پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ﻫﺎي ﻃﻼ و ﻇﺮوف پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی زر و ﺟﻮاﻫﺮي را ﮐﻪ وي پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ﺑﻪ ﻏﻨﯿﻤﺖ از ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮔﺮﻓﺘ پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی ﻣﯽ ﻪ ﺑﻮد ﺣﻤﻞ ﮐﺮد

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی شامل 31 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

31

حجم

370/771 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی شامل 31 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واژه Ecology از لغت یونانی oikos به‌معنای مسکن و پسوند Logos به‌معنای شناخت، اولین‌بار توسط ارنست هکل (Ernst Haeckel: 1834-1919) زیست­شناس آلمانی در سال 1869 بیان شد.

اکولوژی به‌معنای "محیط‌شناسی" عبارت است از مطالعه زیست یا بوم که چگونگی اشغال زمین توسط موجودات زنده و همچنین، نحوه تنسیق آنان در اماکن و چگونگی کنش و واکنش بین این موجودات با یکدیگر را شامل می­شود. پس محیط‌شناسی، دانش شرایط هستی و تعامل یا کنش و واکنش بین موجودات زنده و محیط و یا دانش مرتبط با روابط موجود زنده و محیط می­باشد. به‌عبارت کلی‌تر، بوم‌شناسی به مطالعه رابطه میان صور زندگی با محیط طبیعی اطلاق می‌شود.

هر چند بوم‌شناسی در علوم طبیعی ریشه دارد ولی دانشمندان علوم اجتماعی نیز در سده گذشته، اصول آن را برای مطالعه جمعیت‌های انسانی به‌کار برده‌اند. هنگامی که محیط‌شناسی در مورد انسان به‌کار می­رود به چگونگی استقرار انسان در جغرافیا و مخصوصا شیوه­های تجمع انسان‌ها و سکونت آنان در جغرافیا توجه دارد. از نظر مک‌کنزی (Mac kenzie)، محیط‌شناسی انسانی، مطالعه وابستگی متقابل و گروه‌بندی انسان‌ها در فضاست. او در اثرش با نام شهر (City: 1925) می­گوید: «محیط‌شناسی اجتماعی از آن‌رو به مطالعه روابط موجودات انسانی در چارچوب فضا و زمان می­پردازد که این روابط از نیروهای گزیننده، توزیع کننده، و انطباق‌بخش محیط طبیعی تأثیر می­پذیرند.»

محیط‌شناسی یا بوم‌شناسی، در اصطلاح جامعه‌شناختی نام یکی از مکاتب مطرح در حوزه جامعه‌شناسی شهری است. بنیانگذار این مکتب که به مکتب شیکاگو نیز معروف است رابرت پارک (Robert Ezra Park: 1864-1944)، است که در سال 1916 پس از ورود به دانشگاه شیکاگو مقاله­ای تحت عنوان "شهر: پیشنهادی برای تحقیق درباره رفتار انسان در محیط شهری" نوشت و جامعه را به ارگانیسم تشبیه کرد. در این مقاله وی، رویکرد بوم‌شناسی را به اختصار، در آغاز ذکر کرده است. پارک در اینجا نیز این رویکرد را یکی از رویکردهای چهارگانه نسبت به شهر تلقی نموده است؛ سه رویکرد دیگر؛ جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی محسوب می­شوند. پارک تلاش کرده که از مفاهیم زیست‌شناختی برای فهم شهر کمک بگیرد. وی در زمانی طرح خود را ارائه کرد که کاربرد نظریه اجتماعی داروین از شهرت عمومی برخوردار بود. داروینیسم اجتماعی از مفاهیم زیست‌شناختی برای توجیه نابرابری‌های اجتماعی براساس مفاهیمی چون بقای اصلح استفاده می­کرد. در واقع پارک روش­شناسی خود را از امیل دورکیم گرفته بود و نظریه خود را از چارلز داروین اخذ کرده بود. در مکتب اکولوژی به رابطه میان ارگانیسم و محیط می­پردازد و این برگرفته از زیست‌شناسی داروینی است. همان‌طور که در زیست‌شناسی در میان انواع موجودات تفاوت‌هایی وجود دارد آنکه قوی­تر است سلطه به‌وجود می­آورد در میان گروه‌های شغلی و طبقاتی نیز آنکه قوی­تر است مسلط­تر است و کنترل شهر را به‌دست می­گیرد. به‌عنوان نمونه درختان در جنگل از طریق نور کنترل جنگل را در دست می­گیرند و بخش تجاری نیز در یک شهر از طریق موقعیت مرکزی کنترل را در دست می­گیرد و اعمال سلطه می­کند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

تقسیمات اکولوژی

مفاهیم متداول در مکتب اکولوژی

نظریه دوایر متحدالمرکز

نقد مکتب اکولوژی انسانی کلاسیک

رویکرد جدید در مکتب اکولوژی انسانی

نقد رویکرد نوین مکتب اکولوژی انسانی

پایان

عنوان : آشنایی با مفهوم اکولوژی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 372 کیلوبایت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات مشابه با پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی👇

پاورپوینت آشنایی با بوم شناسی و اکولوژی شهری پاورپوینت آشنایی با مفهوم لیبرالیسم پاورپوینت آشنایی با مفهوم توسعه پاورپوینت آشنایی با مفهوم فاشیسم پاورپوینت آشنایی با مفهوم مدیریت پاورپوینت آشنایی با مفهوم فیزیوکراسی آشنایی با مفهوم و حقوق مفقودالاثر پاورپوینت آشنایی با مفهوم اجتماع پاورپوینت آشنایی با مفهوم ریتم در طراحی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل طراحی نمایشگاه با الهام گیری از ساز ماریمبا چین پاورپوینت آشنایی با استرس پس از آسیب PTSD پاورپوینت بررسی حساب های کاربری در ویندوز پاورپوینت محصولات و بازار فناوري نانو پاورپوینت بررسی رنگ در معماری پاورپوینت طبقه بندی نظریه های بازی مبانی نظری دلبستگی شغلی پاورپوینت دلایل استفاده از مواد و وسایل آموزشى پاورپوینت الگوی روانی – زیستی درمان پاورپوینت مدیریت و انالیز ریسک بر اساس روش ویلیام فاین پاورپوینت نظریه رشد شغلی دونالد سوپر پیشینه و مبانی نظری همگرایی و نظریات مربوط به آن پیشینه ومبانی نظری تحقیق اثربخشی آموزش علوم تجربی پاورپوینت رویکردی شیوه مند به؛ شهرسازی و معماری اسلامی پاورپوینت شیوه ارایه مطالب علمی و فنی

👇کلمات کلیدی👇

پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی دانلود پاورپوینت آشنایی با مفهوم اکولوژی پاورپوینت رایگان آشنایی با مفهوم اکولوژی پاورپوینت نظريه دواير متحدالمركز پاورپوینت اکولوژی چیست پاورپوینت تعریف اکولوژی چیست دانلود آشنایی با مفهوم اکولوژی آشنایی با مفهوم اکولوژی پروژه آشنایی با مفهوم اکولوژی تحقیق آشنایی با مفهوم اکولوژی دانلود پاورپوینت رایگان آشنایی با مفهوم اکولوژی دانلود پاورپوینت نظريه دواير متحدالمركز دانلود پاورپوینت اکولوژی چیست