مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع | achieve | 7406

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. نام فایل: مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع | دسته بندی فایل: علوم انسانی | شناسه محصول: 7406 | کلمات کلیدی محصول: اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ,مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع (فصل دوم تحقیق) ,مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع سایت فروش فایل مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و دارای مجوز است. سعی کنید از فروشگاه های نامعتبر خرید نکنید.

٢٢٠ ﺑﻌﺪ از ﭘﯿﺮوزي ﺳﮑﻪ ﻫﺎي مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ﺑﺰرگ ﮐﻪ ﺳﺰار ﺑﻪ روم ﻣﺮاﺟﻌﺖ مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ﮐﺮد، دوﯾﺴﺖ و ﭘﻨﺠﺎه اراﺑﻪ ﺑﺰرگ مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ﻫﺎي ﻃﻼ و ﻇﺮوف مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع زر و ﺟﻮاﻫﺮي را ﮐﻪ وي مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ﺑﻪ ﻏﻨﯿﻤﺖ از ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮔﺮﻓﺘ مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع ﻣﯽ ﻪ ﺑﻮد ﺣﻤﻞ ﮐﺮد

مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع

مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع

مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

37

حجم

0/610 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

- مقدمه ای از صرع: 

صرع یکی از شایعترین اختلالات عصبی در انسان می باشد . بر اساس آمار مبتلایان به صرع در دنیا ، تقریباً در هر 200 نفر از افراد جامعه یک نفر و در کودکان از هر 200 نفر کودک ، سه کودک به این بیماری دچار می شوند . میزان وقوع حملات صرع در سال های اولیه زندگی بیش از زمان های دیگر است . (1)

امروزه اساس درمان بیماری صرع ، دارو درمانی است و طیف وسیعی از داروها با ساختار شیمیایی مختلف در درمان بیماران مصروع مورد استفاده قرار می گیرد .

علی رغم اینکه در 70 درصد بیماران دارو درمانی منطقی و مناسب قادر به کنترل تشنّجات صرعی است ولی با این وجود عوارض جانبی شدید ناشی از مصرف طولانی مدت این داروها ( که جهت کنترل حملات تشنجی در این بیماران الزامی است .) از یک طرف ، مسمومیت حاد ناشی از مصرف بیش از حد داروهای ضد صرع در بیماران به علل مختلف و مسمومیت مزمن ناشی از مصرف داروها ، بروز مقاومت دارویی در 10 – 30 درصد بیماران مصروع ، گرانی پاره ای از داروهای ضد صرع ، نیاز به آزمایشات مکرر پاراکلینیکی جهت اطمینان از سلامت دستگاه هایی نظیر کلیه ، کبد و مغز استخوان و.... مصرف طولانی مدت داروهای ضد صرع ، ایجاد تغییرات رفتاری و بروز اختلالات یادگیری در افرادی که به صورت طولانی مدت از این داروها مصرف می کنند ، پایین بودن ایندکس درمانی پاره ای از این داروها ، از جمله عوامل مهمی می باشند که نیاز به داروهای ضد صرعی با کارآیی بالاتر و اثرات جانبی کمتر را اجتناب ناپذیر می نماید . نگاهی کوتاه به تحقیقات به عمل آمده در سالیان اخیر در زمینه طراحی ، سنتز و کار آزمایی بالینی مواد شیمایی با اثرات بالقوه ضد تشنجی و یا داروهای ضد صرع جدید همگی موید این نظریه می باشند .

بیماری صرع از جمله چند بیماری معدودی است که بشر در شناخت آن کمتر به بیراهه رفته است . در تمدن قدیم به خصوص در بین النهرین و بابل این بیماری کاملاً شناخته شده بوده است . بقراط حکیم در تعریف صرع چنین نوشته است : « صرع عبارت است از اختلال عمل مغز . » (2)

مفاهیم جدید راجع به صرع در سال 1870 به وسیله آقای Gowers Jackson بیان گردید . همچنین کشف الکتروآنسفالوگرافی در سال 1929 به وسیله آقای Hans Berger باعث پیشرفت های تازه ای در شناخت هر چه بیشتر این بیماری گشت . وی صرع را چنین تعریف کرد :

« صرع عبارت است از تغییر ناگهانی اختلاف پتانسیل بین داخل و خارج غشاء سلول های مغزی »

در سال 1959 ، Strauss اظهار داشت : « صرع حالتی است که در آن عمل مغز مختل گردیده است و به وسیله حملات متناوب که دال بر اختلاف در کار مغز است مشخص می گردد که به همراه این اختلال می توان تغییراتی را در رفتار و روند تفکر ملاحظه کرد . » (1)

صرع یک بیماری است که از زمان‌های باستان شناخته شده است و در مجموع القوانین حمورابی (2080 سال پیش از میلاد مسیح)، اسناد چینی‌های باستان و در کتب مقدس یهودیان به آن اشاره شده است. قرن‌ها پیش از میلاد مسیح یونانی‌ها با آن آشنا بوده و آن را بیماری مقدس[1] می‌نامیدند. مردم روم آن را ناخوشی مجلسی[2] و حملات صرعی را هشداری از طرف خداوند می‌دانستند. انجیل درمان‌های متعددی را برای بیماران صرعی توسط عیسی مسیح ثبت کرده است[3]  و در قرون وسطی بیماری افتادن[4] نامیده می‌شد. بسیاری از چهره‌های مشهور  تاریخ از بیماری صرع رنج می‌برده‌اند.سقراط،الکساندرماگنوس،ژولیوس سزار ،پولس حواری،لوتر،ناپلئون،دیکنز،داستایوفسکی،وان‌گوگ، پکانینی، فلوبر، نوبل،هندل و بایرون.

👇محصولات مشابه با مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع👇

مبانی نظری بیماری صرع، اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع مبانی و پیشینه نظری پرستاری بیماران همودیالیزی مبانی نظری بیماری دیابت مبانی نظری بیماری سرطان مبانی نظری بیماری قلبی مبانی نظری دیابت و بیماری قندی مبانی نظری بیماری عروق کرونر مبانی و پیشینه نظری بیماری عروق کرونر مبانی و پیشینه نظری بیماری آرتریت روماتوئید

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت حسابداري ترکيب واحدهاي تجاري استاندارد شماره 19 مجموعه کامل دارو شناسی پاورپوینت آشنایی با ساختمان داده‌ها و الگوريتم پاورپوینت نظریه روان تحلیلی فروید مبانی نظری کمال گرایی مبانی نظری قابلیتهای بازاریابی مبانی نظری تفكر استراتژیك پاورپوینت تبلیغات اینترنتی و تاثیرات آن پاورپوینت بررسی برنامه نویسی موبایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرطان پستان پاورپوینت نازک کاری ساختمان‌ پاورپوینت مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) پاورپوینت معماری یونان پاورپوینت نقشه کشی عمومی ساختمان بررسی و مطالعه حوزه عموم ارتباطات و مدیریت آشنا و تطبیق آن با رادیو

👇کلمات کلیدی👇

اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع (فصل دوم تحقیق) مبانی نظری اپیدمیولوژی صرع، بیماران مصروع ، بیماری صرع