👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت برج های بلند مرتبه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت برج های بلند مرتبه

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه برج های بلند مرتبه،در حجم 80اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

80

حجم

18/742 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت برج های بلند مرتبه

فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه برج های بلند مرتبه،در حجم 80اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

شناخت ویژگی های معماری برج با عمل كردهای خاص یا متنوع از مسائلی است كه امروزه در عرصه دانش معماری از جایگاه خاصی برخوردار است. این تكنولوژی را نمیتوان با تركیب ساده تكنولوژی و فن آوری های متعارف و آموزشی آكادمیك بدست آورد بلكه باید در طی مراحل عملی اجرای آن نیز به كسب تجربه و درك عملی این فن آوری ها نیز پرداخت مسائل مربوط به تغییر ماهیت الگوهای متعارف معماری ، سازه ، تاسیسات مكانیكی برقی و اثرپذیری بناهای مجاور این بلند مرتبه ها از عواملی است كه ماهیت الگوی خاص و پیچیده و در عین حال تازه ای را به شكل گیری و كیفیت ساخت و ساز این بناها می دهد . بررسی نمونه های مشابه در بلند مرتبه سازی و مسائل اولویت های اصلی در شكل گیری این بناها و معضلات و پاین تغییر و تحولات در معماری آمریكا (1900_1990) به صورت ایجاد سبك جدیدی از بلند مرتبه سازی در مركز سنتی شیكاگو بروز كرد . مسائل و معضلات ناشی از رشد بی رویه جمعیت پس از جنگ جهانی دوم باعث شد تادست اندركاران و طراحان برای تطابق بهینه فضای موجود با شمار روز افزون جمعیت جهان به برج سازی روی آوردند.

فن آ وری پیچیده و در عین حال پیشرفته كه به تركیب پیچیده ای از علوم مختلف نیاز مندند سبب ایجاد انواعی از برج سازی در دنیا شده كه در آن تكنولوژی حرف اول را می زند كاربرد لوم و فنون جدیدی همچون سازه های سه بعدی مسائل زیست محیطی مواد و مصالح جدید و … به تدریج برج سازی را به صورت نمادی از این علوم در بطن جامعه مطرح می كند .شاید واژه علوم بیان گر بخشی از تخصص های لازم در ساختمان یك برج باشد و بخش دیگر را به فن وهنر معماری اطلاق كرد در عین حال نوع معماری این برجها نیز نیازمند اشنایی با س آمدهای غیر قابل فن آوری های پیشرفته و مدرن ( به روز ) می باشد . شاید بتوان سبكی از معماری به نام هایتك را برای ایجاد این نوع برجها مناسب شمرد معمارانی همچون رنزو پیانو و نورمن فاستر و سزار پلی از جمله معمارانی هستند كه كارهای آنها در زمره این سبك واقع می گردد مخصوصا اینكه برج سازی را نیز در تجربه كاری آنان میتوان یافت میتوان با بررسی نحوه برخورد و نوع شكل گیری برج در فرآیند طراحی این معماران به ارائه راهكارهایی فن وری های جدید در بلند مرتبه سازی كه معطوف آخرین دست آورد های تولیدی می باشد در شكل گیری این بناها نقش اساسی ایفا می كنند مواد ، مصالح و سازه های بكار رفته در این بناها همگام و همسو با پیشرفتهای فن آوری در عرصه علوم مختلف خود را جزء لاینفكی از بلند مرتبه ها نشان می دهند .

قرار گیری ساختمانهای بلند مرتبه در درون بافت شهری نیز از مسائل ثانویه این ابنیه بود . مسائلی كه قبل از احداث این بنا در داخل بافت شهری پیش بینی نشده بود بعدها خود را نشان داد ساختمانهای بلند علاوه بر ایجاد نوعی وسیله جهت یابی شهری سبب ایجاد مسائل: جلوگیری از رسیدن نور طبیعی و هوا به زمینها و ساختمانهای مجاور ، سایه افكنی بر خیابان و ساختمان و تاسیسات مجاور ، محدود كردن میدان دید ساخ تمان های اطراف ، تاثیر آن در خط آسمان و منظر شهری و فضاهای عمومی علاوه بر موارد فوق نكته مهم دیگری نیز در این امر بود. توسعه عمودی زیست شهری با افزایش تراكم نفر بر متر مربع در منطقه نیاز به توجه جدیدی به نحوه تخلیه و سبك سازی تراكم در حوزه نفوذ بلند مرتبه را خاطر نشان می كرد . نیاز به وجود سوپاپهای تخلیه ای كه تراكم حاصل از بلند مرتبه سازی و تردد وسایل نقلیه به وجود می آورد از مسائل اصلی دیگری در این امر بود توجه به این نكته جالب خواهد بود كه آسمان خراشهای نیویورك بالای محدوده متروی عظیم شهر قرار دارد كه آنرا با درون و برون شهر مرتبط می كند . مسئله مهم دیگری كه می توان به آن اشاره كرد مسئله مدیریت اجرایی این ساختمانهای بلند مرتبه می باشند كار احداث و تداوم ساخت این مجموعه ها اگر به صورت كاری دقیق و منظم و با دقت پیش نرود حاصل امر چیزی بجز خرابی و با عدم اطمینان به پایان به موقع كار و خراش در منظر شهری خواهد بود .

فهرست مطالب :

مقدمه

برج تجارت جهانی شیراز

بررسی کامل برج تجارت جهانی شیراز

بانک مرکزی هنگ کنگ

مرکز تجارت پردیسان تبریز

نتیجه گیری

منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 80 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول

فایل پاورپوینت معرفی موردی چند برج(نمونه های خارجی)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل و بررسی ایستگاه راه آهن لیون فرانسه پاورپوینت ايمني كارگاه و کارگاه های ساختمانی پاورپوینت جهانی سازی چیست پاورپوینت بررسی مسئولیت متصدی حمل و نقل دریایی کالاهای ویژه ضمان در حقوق ایران