👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معرفی بیماری‌ های مقعدی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معرفی بیماری‌ های مقعدی

پاورپوینت معرفی بیماری‌ های مقعدی در56اسلاید برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است . در ادامه بخشی از متن و فهرست را برای شما قرار داده ایم .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

56

حجم

193/259 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت معرفی بیماری‌ های مقعدی

مقدمه

مقعد یکی از اعضای مهم بدن است که در عمل اجابت مزاج و دفع مدفوع نقش به سزایی دارد. مقعد نیز همانند سایر اعضای بدن نه تنها دچار یک بیماری بلکه چندین بیماری خواهد شد. مقعد دارای سلول‌ و بافت‌هایی با مکانیزم اثر متفاوت است که اختلال در هر یک از آن‌ها می‌تواند بیماری‌های متفاوتی را در فرد ایجاد کند.

هر یک از اختلالات مقعدی علی رغم علایم منحصر به فرد خود ممکن است نشانه‌های مشترکی را بروز دهند که گاهی منجر به خطای پزشکی خواهد شد. برای تشخیص بهتر بیماری‌های مقعدی نیاز به استفاده از انواع تست‌ها و آزمایش‌هایی است که مخصوص مشاهده و بررسی این ناحیه و سایر قسمت‌های دستگاه گوارش تحتانی تعبیه شده‌اند. در برخی از موارد، علایمی مانند درد، خارش، سوزش، خونریزی یا تورم قابل توجه این ناحیه می‌تواند بر شیوه‌ی زندگی بیمار تأثیر بگذارد. با وجود این ‌که اکثر بیماری‌های مقعدی خوش‌خیم هستند، اما یک ارزیابی دقیق از لحاظ رد سرطان مقعد و اختلالات جدی حائز اهمیت است.

فهرست :  

مقدمه

انواع معاینات مقعد

سرطان مقعد

شقاق مقعد

بی‌اختیاری مدفوع

خارش مقعد

آبسه آنورکتال

فیستول مقعد

گیر افتادن اشیاء خارجی در مقعد و رکتوم

هموروئید

سندرم لواتور آنی

کیست مویی

پروکتیت

پرولاپس رکتوم

زگیل مقعد

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نور و روشنایی در محیط کار پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه هنرمیلواکی پیشینه و مبانی نظری نحوه توزیع تراکم جمعیتی در سطح شهری مقایسه و بررسی میزان پرخاشگری بین افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون و افراد عادی پاورپوینت بررسی عوامل محیطی ، ویژگیهای اقلیمی و آب و هوایی (طرح 5 )