👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت فلسفه تعلیم و تربیت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت فلسفه تعلیم و تربیت

پاورپوینت فلسفه تعلیم و تربیت شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

43

حجم

0/402 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت فلسفه تعلیم و تربیت

پاورپوینت فلسفه تعلیم و تربیت شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

   مقدمه

تربیت شامل ایجاد یا فعلیت بخشیدن هر نوع کمالی در انسان می شود که مطلوبیت و ارزش داشته باشد.این کمال گاهی جنبه شناختی دارد که به دانش،شناخت و آگاهی انسان مربوط می شود گاهی نیز جنبه کنشی یا حرکتی دارد که به رفتارها و اعمال عینی انسان که اغلب دارای مظاهر جسمانی هستند مربوط می شود و بالاخره گاهی جنبه گرایشی یا عاطفی دارد که با نگرش،اعتقاد،ایمان و علایق،احساسات انسان مرتبط است.

تربیت چیست؟

تربیت در جریان زندگی انسان نقش مهم و اساسی دارد.ارائه یک تعریف جامع و مانع از تربیت قدری مشکل به نظر میرسد.به همین دلیل اغلب کسانی که در این راه تلاش کرده یا می کنند،بالاخره یا به تعریف تجویزی یا قیدی از تربیت روی می آورند و یا مانند فلاسفه پیرو مکتب تحلیل زبان به جای تعریف معین از تربیت به تحلیل و تبیین مفهوم آن با توجه به مصادیق می پردازند.

 گروه سومی هم وجود دارد که دادن تعریف معین و مشخص از تربیت را ممکن می دانند و عقیده دارند برای اینکه بین تربیت نظری و تربیت عملی تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد لازم است که تعریف روشنی از تربیت بدست داد.بعضی نیز مانند پیترز از ملاکها و معیارهایی سخن می گویند که بتوانند آن را از سایر فعالیت ها جدا کنند.

 پیترز عقیده دارد که تربیت مستلزم:

•انتقال ارزشهایی است که افرادی آنها را پذیرفته اند و می خواهند به دیگران منتقل نمایند

•شناخت و معرفت مؤثر است

•کاربرد روشهای خاص برای انتقال معرفت و ارزش است

در واقع پیترز تربیت را فرایندی می داند که دارای محتوی و روش است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

تربیت چیست

معنی و مفهوم تربیت

ماهیت تربیت

عناصر تربیت

محتوی تربیت

روش تربیت

اصول تربیت

موضوع تربیت

مراحل تربیت

پایان

عنوان : فلسفه تعلیم و تربیت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 404 کیلوبایت

تعداد صفحات : 43

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت زمین شناسی مهندسی ساختمان های زمین شناسی پاورپوینت تحلیل معماری و طراحی خوابگاه شبانه روزی در بانکوک پاورپوینت معماری سبک اصفهان مبانی نظری ازدواج و رضایت زناشویی (فصل دوم تحقیق) مبانی نظری یارانه، شاخص فقر، شکاف درآمدی