👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مفاهیم پویشی در مثلث تعارض

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مفاهیم پویشی در مثلث تعارض

پاورپوینت مفاهیم پویشی در مثلث تعارض شامل 38 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

38

حجم

0/512 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مفاهیم پویشی در مثلث تعارض

پاورپوینت مفاهیم پویشی در مثلث تعارض شامل 38 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

دو مثلث تعارض و شخص در فرایند درمانگری پویشی دوانلو برای مفهوم سازی کردن تعارضات درون روانی بیمار به کار می روند. این مثلثها هم یک ابزار تشخیصی هستند و هم مداخلات نظام دار درمانی را هدایت می کنند. از این رو درک کامل زوایای مثلث تعارض در فن بازگشایی ناهشیار اهمیت بنیادی دارد.

مفاهیم پویشی در مثلث تعارض عبارتند از: ۱- احساسات و تکانه ها؛  ۲- اضطراب؛  ۳- دفاع ها؛  ۴- همسازی و ناهمسازی دفاع ها .

۱- احساسات و تکانه ها:

احساسات و تکانه های بنیادی که در بروز اختلالات نقش دارند، عبارتند از: عشق و تمایلات جنسی، خشم، غم و اندوه، و ترس و اضطراب که خود بازوی دیگری از مثلث تعارض را تشکیل می دهند. هر احساس و هیجانی از سه مؤلفه تشکیل شده است. دوانلو بر اهمیت آگاهی فرد به هر سه مؤلفه یک احساس در فرایند درمانگری تأکید می کند.

مؤلفه های یک تجربه هیجانی:

۱- شناختی: شناسایی و نامگذاری هیجان . (من عصبانیم)

۲- فیزیولوژیک: شامل تمام حسهای جسمانی و احشایی هیجانهاست. (ازعصبانیت داغ شدم، خونم به جوش اومده)

۳- حرکتی/رفتاری: جنبش تکانه ای یا میل به عمل بر اساس هیجان تجربه شده. (دلم می خواهد خفه ات کنم)

فقدان تجربه هر یک از مؤلفه های یاد شده نشانه ای از فعالیت راهبردهای دفاعی است. چنین مفهوم سازی جامعی از احساسات به درمانگر این امکان را می دهد که دقیقا جنبه هایی از احساس را که دفاع برضد آن عمل می کند، مشخص سازد و درمانگری را به طرز مشخص و صحیحی هدایت نماید. برای مثال بیماران وسواسی ممکن است قادر به تشخیص و نامگذاری احساس خود باشند (مؤلفه شناختی) و یا حتی ممکن است تصویر سازی ذهنی دقیقی از تمایل رفتاری آن احساس داشته باشند (مؤلفه حرکتی) اما معمولا دفاع های آنان بر ضد تجربه فیزیولوژیک احساسات عمل می کند. و در واقع از نظر تجربه ای با احساس خود بیگانه اند.  درمانگر باید با این علائم متفاوت آشنا باشد و فرایند ظهور آنها را در بیمار ردیابی کند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

مفاهیم پویشی در مثلث تعارض

احساسات و تکانه ها

مؤلفه های یک تجربه هیجانی

  اضطراب

 دفاع ها

  همسازی و ناهمسازی دفاع ها

پایان

عنوان : مفاهیم پویشی در مثلث تعارض

فرمت : پاورپوینت

حجم : 516 کیلوبایت

تعداد صفحات : 38 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی بیمارستان پارس رشت پاورپوینت تیرچه ‌های پیش ساخته خرپایی پاورپوینت آموزش مجازی جلوه ای از انقلاب علمی سوم پاورپوینت گزیده نکات مدیریتی در نهج البلاغه پاورپوینت قبه الصخره